Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja

Data dodania: 20 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Asp. szt. Jacek Waś ze strzelińskiej komendy, w czasie wolnym od służby, w jednym ze sklepów z artykułami gospodarstwa domowego zatrzymał młodego mężczyznę, który ukradł kosmetyki. Funkcjonariusz zauważył, jak podejrzany chował pod kurtkę artykuły chemiczne i szampony, a kiedy chciał wyjść z towarem bez zapłaty, podjął wobec niego skuteczną interwencję i doprowadził do pracowników sklepu. Sprawca został przekazany policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia.

Policjant asp. szt. Jacek Waś będąc po służbie wraz z rodziną robił zakupy w jednym ze strzelińskich sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. W pewnym momencie zauważył, że przy jednym ze stoisk z kosmetykami stoi młody mężczyzna, który chowając się za regał ściągał z półki artykuły chemiczne w postaci szamponów i kosmetyków chowając je pod wewnętrzną cześć kurtki. Kiedy mężczyzna chciał wyjść ze sklepu policjant zatrzymał go i doprowadził do pracowników sklepu.

Okazało się, że był to 36-letni mieszkaniec gminy Kondratowice, który miał przy sobie skradziony towar na kwotę 70 zł. Na miejsce został wezwany patrol ze strzelińskiej komendy. Mężczyzna został ukarany mandatem 500 zł.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940

Asp. szt Jacek Waś - portret