Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 14 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w czasie wolnym od służby zatrzymał 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i uszkodził prawidłowo zaparkowany inny pojazd. Policjant pomimo agresji ze strony mężczyzny uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał umundurowanemu patrolowi. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Do zdarzenia doszło przy jednej z ulic w centrum Złotoryi. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby usłyszał huk zza okien swojego mieszkania. Kiedy wybiegł na zewnątrz, zauważył młodego mężczyznę, który uderzył w prawidłowo zaparkowanego busa, a następnie wsiadł do osobowego renault i odjechał. Auto poruszało się całą szerokością jezdni, po czym wjechało na deptak dla pieszych. Policjant mając podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy natychmiast zareagował. Zatrzymał pojazd, a z jego wnętrza wyczuł silną woń alkoholu. Pomimo agresji ze strony kierującego pojazdem, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Czujność funkcjonariusza i podjęte przez niego działania pozwoliły być może uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy jednocześnie, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

Zatrzymany mężczyzna podczas przesłuchania