Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 3 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Czujność i zachowanie policjanta przyczyniły się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który swoim pojazdem uderzył w baner reklamowy w pobliżu jednej ze stacji paliw. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza nie doszło do tragedii. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po godz. 20.20 w Bystrzycy Kłodzkiej. Funkcjonariusz w czasie wolnym, jadąc swoim autem z dzieckiem zauważył kierującego, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Prowadzący fiata wjechał w baner reklamowy. Policjant od razu zatrzymał swój pojazd i pobiegł do kierującego. Gdy poczuł woń alkoholu od kierowcy, wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego lokalnego komisariatu policji.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 55-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód przekazano rodzinie. Po wytrzeźwieniu sprawca przestępstwa usłyszał zarzut. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie teraz karnie. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wiele lat.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stwarza śmiertelne zagrożenie zarówno dla osoby prowadzącej pojazd, pasażerów jak również dla innych użytkowników dróg.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529