Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym od służby zapobiegł możliwej kradzieży

Data dodania: 13 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu wolnym od służby ujawnił na terenie miasta pojazd osobowy z uchylonymi szybami przednimi, w którego wnętrzu znajdował się smartfon, klucze oraz rzeczy osobiste kierującego. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli przedmioty zostawiając kierującemu kartkę z informacją o konieczności zgłoszenia się do najbliższej komendy.

Policjant Wydziału Prewencji kamiennogórskiej policji w dniu wolnym od służby, idąc chodnikiem, zauważył zaparkowany wzdłuż drogi pojazd osobowy, w którym opuszczone były przednie szyby, w tym jedna praktycznie do połowy. We wnętrzu pojazdu, przy desce rozdzielczej, znajdował się smartfon. W pojeździe były też klucze, jak się później okazało od mieszkania, oraz inne przedmioty należące do kierującego.

Policjant powiadomił o zaistniałej sytuacji dyżurnego najbliższej komendy, który na miejsce skierował funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Przybyli na miejsce policjanci, z uwagi na fakt, iż w trakcie wykonywanych czynności nie napotkali kierowcy pojazdu, zabezpieczyli wszystkie przedmioty. Właścicielowi natomiast pozostawili we wnętrzu samochodu kartkę z informacją, by niezwłocznie pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze po odbiór swoich rzeczy.

Policjanci coraz częściej rejestrują przypadki pozostawiania przez mieszkańców swoich rzeczy osobistych i wartościowych w miejscach ogólnodostępnych, skąd znikają one bez śladu. W związku z tym przestrzegają i apelują o większą rozwagę i czujność.

Pamiętajmy! Nie zostawiajmy swoich osobistych rzeczy bez opieki w otwartych samochodach, biurach czy mieszkaniach.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600 – 228 – 846

Kluczyki i samrtfon w aucie