Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanym w wypadku

Data dodania: 12 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Będący w czasie wolnym od służby policjant powiatu trzebnickiego, jadąc drogą zauważył rozbity samochód i motocykl. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy, a do czasu przyjazdu służb ratowniczych tamował krwawienie ciężko rannego mężczyzny.

Asp.szt. Łukasz Anioł, pełniący na co dzień służbę jako kierownik Posterunku Policji w Prusicach, będąc tego dnia w czasie wolnym od służby, jechał swoim samochodem drogą krajową nr 15 i pomiędzy miejscowościami Jaźwiny a Ligota był naocznym świadkiem wypadku drogowego. Zauważył rozbity samochód i motocykl. Funkcjonariusz zatrzymał się i pobiegł do motocyklisty, natychmiast rozpiął mu kask ponieważ silnie zaciśnięty pasek powodował duszenie i po chwili motocyklista odzyskał przytomność. Policjant z innym kierowcą, który okazał się strażakiem, przystąpili do ewakuacji pięciu osób znajdujących się w samochodzie. Jeden z pasażerów był poważnie ranny. Asp.szt. Łukasz Anioł opatrzył poszkodowanego wykorzystując prywatną apteczkę. Później, do czasu przyjazdu ratowników, tamował krwawienie rannego mężczyzny

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 53-latek kierujący Peugotem 206, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście. W wyniku tego zdarzenia jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala we Wrocławiu.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694 – 438 – 826