Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant rozmawiał z młodzieżą o cyberprzemocy

Data dodania: 2 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Cyberprzemoc jest rodzajem przemocy stosowanej przy wykorzystaniu Internetu i środków komunikacji elektronicznej, m. in. telefonów komórkowych i portali społecznościowych. Przybiera różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób. Choć przejawia się w wirtualnym świecie, potrafi realnie wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Tym razem policjant ze zgorzeleckiej komendy rozmawiał o tym z młodzieżą.

Policjant ze zgorzeleckiej komendy rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Jerzmankach na temat cyberprzemocy. Głównym tematem wystąpienia było uświadomienie nastolatkom zagrożeń płynących z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej. Jednocześnie przedstawiono zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Młodzież szkolna została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz z procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Dowiedziała się również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294

 

 

Galeria