Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant po służbie złapał złodzieja alkoholu

Data dodania: 17 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Spostrzegawczość oraz szybkie działanie policjanta pozwoliły złapać złodzieja alkoholu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy w sklepie, zauważył złodzieja. Mężczyzna zapakował butelki z alkoholem do torby i próbował szybko wyjść ze sklepu. Policjant złapał agresywnego i szarpiącego się podejrzanego jeszcze przed opuszczeniem przez niego dyskontu. Na miejsce przyjechał wezwany wcześniej patrol policji, który przejął zatrzymanego i osadził w areszcie. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjanta w sklepie przykuł mężczyzna pakujący w pośpiechu do torby butelki z drogim alkoholem. Funkcjonariusz postanowił chwilę odczekać i obserwować dalsze poczynanie klienta sklepu. Z zapakowanym towarem nie podszedł on jednak do otwartej kasy, gdzie była kolejka. Mężczyzna zbliżył się do jednaj z zamkniętych kas i przeszedł obok, nie płacąc za wzięty towar. Policjant natychmiast zostawił swoje zakupy na terenie sklepu oraz podjął pościg za złodziejem. Zatrzymał mężczyznę poza kasami, tuż przed wyjściem z dyskontu. Podejrzewany był bardzo agresywny, przepychał się i próbował uciec. Nie reagował na okazanie legitymacji policyjnej oraz wydawane polecenia. Policjant przy współpracy z kasjerem obezwładnił mężczyznę oraz doprowadził go do pomieszczenia socjalnego. Złodziej jednak w dalszym ciągu był bardzo pobudzony. Na miejsce wezwano patrol policji, który osadził go w areszcie policyjnym.

Mężczyzna za dokonanie kradzieży będzie teraz odpowiadać przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Spostrzegawczość oraz szybkie działanie funkcjonariusza pozwoliły złapać złodzieja alkoholu.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
tel. 693 – 403 - 817