Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież

Data dodania: 21 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Polkowicki policjant, w dniu wolnym od służby, w trakcie zakupów w Głogowie zauważył mężczyznę, który chciał stać się właścicielem elektronarzędzi, bez płacenia za nie. Funkcjonariusz po krótkim pościgu zatrzymał sprawcę kradzieży na sklepowym parkingu. 21-latek usiłował ukraść towar o wartości kilkuset złotych.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Głogowa. Policjant z Polkowic w czasie wolnym od służby, podczas zakupów, zwrócił uwagę na jednego z klientów, który towar w postaci piły szablastej wraz z czterema akumulatorami ze sklepowej półki włożył do swojej prywatnej reklamówki. Co więcej mężczyzna ze schowanymi przedmiotami nie udał się do sklepowej kasy, jak robi każdy kupujący, lecz postanowił bez płacenia szybko opuścić sklep, zabierając ze sobą skradzione rzeczy.

Widząc to polkowicki policjant  natychmiast zareagował. Udał się w pościg i zatrzymał 21-latka na parkingu sklepowym. Podejrzany ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 600 złotych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza towar trafił z powrotem do sklepu, a zatrzymany do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

 

Policjant z zatrzymanym czekającym na przesłuchanie