Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant po służbie pomógł leżącej na poboczu starszej kobiecie

Data dodania: 13 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Aspirant Radosław Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jadąc w czasie wolnym od służby zauważył leżącą na poboczu starszą kobietę. Bez chwili wahania udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe oraz dyżurnego. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjanta, życiu i zdrowiu poszkodowanej nie zagraża już niebezpieczeństwo. Swoim postępowaniem udowodnił on, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

Technik Kryminalistyki ze świdnickiej komendy asp. Radosław Nowicki jechał właśnie do domu, kiedy na drodze K-35 pomiędzy Świdnicą a Świebodzicami zauważył leżącą na poboczu nieprzytomną, starszą kobietę, która ewidentnie potrzebowała pomocy. Policjant bez chwili zastanowienia zareagował udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe oraz dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Asp. Radosław Nowicki do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego sprawował opiekę nad 65-latką, z którą kontakt był utrudniony. Kobieta była cały czas zdezorientowana, nie wiedziała gdzie jest i co się stało.

Poszkodowana została przekazana pod opiekę lekarzy, a policjanci szybko ustalili , że jest ona pensjonariuszką jednego z ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu świdnickiego, który samowolnie opuściła kilka godzin wcześniej.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta świdnickiej komendy kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Nie pierwszy raz asp. Radosław Nowicki pomógł osobie potrzebującej pomocy. Na pewno swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem nie jest się tylko na służbie, ale również poza nią.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642