Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant na urlopie uratował życie mężczyzny, który próbował targnąć się na własne życie

Data dodania: 13 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Spostrzegawczość policjanta przebywającego na urlopie pozwoliła uniknąć tragedii. Zauważył on mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Chciał się otruć spalinami samochodowymi wprowadzanymi do wnętrza pojazdu specjalnie wykonaną przez siebie instalacją. Funkcjonariusz od razu zawiadomił wszystkie służby. Starszego mężczyznę bezpiecznie wydobyto z samochodu i przewieziono do szpitala.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek, podczas spaceru z synem, zauważył dziwną sytuację. W garażu jednego z sąsiadów, gdzie samochód zaparkowany był tyłem do ulicy, spostrzegł osobliwą instalację. Niebieski przewód był jednym końcem osadzony na wydechu pojazdu, a drugi prowadził przez szybę drzwi pasażera do kabiny wewnątrz samochodu. Auto było pozamykane i miało włączony silnik. Spaliny wydobywające się z tłumika wlatywały bezpośrednio do środka. Policjant zauważył, że na miejscu kierowcy siedział mężczyzna. W związku z podejrzeniem, że instalacja mogła posłużyć do popełnienia samobójstwa, funkcjonariusz postanowił od razu interweniować.

Teren posiadłości był ogrodzony i biegały tam trzy psy. Z całych sił zaczął więc krzyczeć i dzwonić domofonem, żeby zwrócić uwagę osoby siedzącej w samochodzie. Po chwili z pojazdu wysiadł starszy mężczyzna. Chwiał się na nogach. Przeszedł kilka kroków i poprosił, żeby mu nie przeszkadzać, ponieważ chce popełnić samobójstwo. Policjant próbował rozmawiać z mężczyzną i udzielić mu pomocy, lecz desperat nie chciał niczego słuchać. Powrócił do samochodu, zamykając przy tym bramę garażową. Funkcjonariusz zawiadomił wszystkie służby.

Na miejsce skierowano policję, pogotowie ratunkowe oraz Straż Pożarną. Sąsiedzi mieszkający najbliżej zawiadomili także rodzinę desperata. Po chwili niedoszły samobójca został wydobyty z samochodu i zabrany przez zespól medyczny do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Tym razem tragedii uniknięto dzięki empatii policjanta i nade wszystko dzięki jego spostrzegawczości.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
tel. 693 – 403 – 817