Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant jadący do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data dodania: 2 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Zdecydowana reakcja policjanta z powiatu oławskiego jadącego do pracy, a na co dzień pełniącego służbę w Komisariacie w Jelczu-Laskowicach, zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusz zauważył jadący z naprzeciwka samochód, poruszający się zygzakiem od prawego do lewego pobocza, stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podjął następnie skuteczną próbę zatrzymania pojazdu. Nietrzeźwemu kierowcy zabrał kluczyki, a następnie przekazał go policjantom będącym w służbie.

Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu w Jelczu-Laskowicach w drodze do pracy, w miejscowości Ligota Mała zauważył jadący z naprzeciwka samochód osobowy, którego tor jazdy wskazywał, że osoba kierująca może być nietrzeźwa lub pod wpływem innych substancji działających podobnie do alkoholu. Z uwagi na zagrożenie swoje i innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusz podjął zdecydowane i szybkie działanie, dzięki któremu zapobiegł tragedii na drodze. Policjant zmusił kierowcę do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna był faktycznie nietrzeźwy, wstępnie wskazywała na to silna woń alkoholu i jego zachowanie. Dlatego też funkcjonariusz zabrał  mu kluczyki od auta uniemożliwiając dalsze jego prowadzenie. Natychmiast też powiadomił  o zdarzeniu dyżurnego najbliższej jednostki policji. Badanie przeprowadzone przez policjantów oleśnickiej komendy potwierdziło, ze kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497