Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant będąc po służbie rozpoznał sprawcę kradzieży i doprowadził do jego zatrzymania

Data dodania: 17 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjant z Gryfowa Śląskiego, w czasie wolnym od służby, doprowadził do zatrzymania podejrzanego o kradzieże sklepowe. Funkcjonariusz zauważył w sklepie mężczyznę, który dziwnie się zachowywał przy półkach z perfumami. Szybko skojarzył go z osobą zarejestrowaną na monitoringu do sprawy kradzieży. W związku z tym funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol Policji. Ponadto okazało się, że zatrzymany był poszukiwany do odbycia kary za wcześniej popełnione czyny.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim będąc w czasie wolnym od służby, zauważył w jednym ze sklepów mężczyznę dziwnie się zachowującego. Policjant postanowił bliższej się mu przyjrzeć. W pewnym momencie policjant zauważył, iż mężczyzna jest podobny do osoby zarejestrowanej na monitoringu do sprawy kradzieży prowadzonej przez komisariat. Policjant wezwał do pomocy patrol policji. Wtedy okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna będąc w sklepie zjadł batonik. Nie miał pieniędzy, aby za niego zapłacić i dlatego chciał opuścić sklep.

Ponadto okazało się, iż 2 maja br. 22-latek ukradł z tego właśnie sklepu kosmetyki na kwotę 1700 złotych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdzono, że mężczyzna był poszukiwany celem obycia kary więzienia.

Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063