Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Data dodania: 3 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku zatrzymali mężczyznę, u którego w wyniku sprawdzenia miejsca zamieszkania, ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich z 23 krzewami oraz zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Łącznie można by było uzyskać blisko 1000 porcji środków odurzających.  Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Kłodzku prowadząc wspólne działania  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie narkotyków.

Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że 36-letni mężczyzna w rejonie miejsca zamieszkania prowadzi profesjonalną uprawę marihuany. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych na peryferiach Kłodzka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 23 rośliny konopi indyjskich wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do uprawy. Ponadto w jednym z pomieszczeń mundurowi znaleźli również susz marihuany.

Przeprowadzone  badanie potwierdziło, że są to środki odurzające. Z zabezpieczonej ilości narkotyków można byłoby uzyskać blisko 1000 dilerskich działek. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze sprawdzili też samochód zatrzymanego, gdzie znaleźli amfetaminę.

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 36-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
st. asp. Monika Kaleta
 
Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

 

Galeria