Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci ze Złotoryi przeprowadzili szkolenia i egzaminy na kartę rowerową, do których przystąpiło blisko 300 dzieci

Data dodania: 22 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci przeprowadzili dla uczniów szkół podstawowych szkolenia oraz egzaminy na kartę rowerową, do których przystąpiło blisko 300 dzieci. Dodatkowo, mając na uwadze zbliżające się wakacje, funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rozmawiali o zasadach bezpiecznego letniego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem przebywania nad wodą, kontaktach z osobami obcymi oraz o dopalaczach i innych niebezpiecznych substancjach.

W okresie letnim rower staje się popularnym środkiem komunikacji, szczególnie wśród osób młodych. Dlatego, aby podnieść świadomość i rozszerzyć wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie przepisów i bezpieczeństwa na drodze policjanci ruchu drogowego wspólnie z oficerem prasowym z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi przeprowadzili szkolenia i egzaminy na kartę rowerową.

Szkolenia przygotowujące uczniów IV klas szkół podstawowych do egzaminu na kartę rowerową miały na celu przybliżenie przyszłym kierowcom jednośladów przepisów ruchu drogowego. Policjanci wykorzystując prezentację multimedialną zwrócili uwagę dzieci na bezpieczny sposób poruszania się po drodze, wyposażenie roweru ze szczególnym uwzględnieniem elementów odblaskowych, jak również stosowanie się do poleceń policjanta kierującego ruchem.

Po szkoleniu przyszedł czas na egzaminy, które odbyły się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie oraz Miasteczka Ruchu Drogowego usytuowanego w pobliżu Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Przystąpiło do nich blisko 300 dzieci, które po zaliczeniu części teoretycznej sprawdzającej znajomość znaków i przepisów ruchu drogowego wykazywały się umiejętnościami jazdy rowerem. Egzamin praktyczny polegał na jeździe rowerem po wyznaczonym torze, odzwierciedlającym m. in. skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Mając na uwadze koniec roku szkolnego, a tym samym rozpoczęcie wakacji, policjanci wspólnie z pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili działania wpisujące się w założenia akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym także wypoczynku nad wodą. Przypominali jak zachowywać się wobec osób obcych oraz przestrzegali przed zażywaniem nieznanych substancji, które mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

 

Galeria