Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zdążyli uratować mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo

Data dodania: 7 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy funkcjonariusze nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 42-letniego mężczyznę. Desperat zamierzał skoczyć z mostu do rzeki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i niemal natychmiast podjętej interwencji, udało się nie dopuścić do targnięcia się mężczyzny na własne życie. Trafił on do policyjnego aresztu, ponieważ był nietrzeźwy, a następnie został przekazany pod opiekę lekarzy.

5 grudnia 2017 roku po godzinie 17.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze jadąc ulicą Różyckiego zauważyli mężczyznę, który stał poza barierką ochronną mostu. Desperat próbował skoczyć do wody, jednak policjanci wbiegli natychmiast z radiowozu i złapali mężczyznę, uniemożliwiając mu skok do rzeki. Na szczęście zdążyli z pomocą na czas.

Mężczyzną okazał się 42-letni jeleniogórzanin. Oświadczył, że zamierzał odebrać sobie życie, ponieważ jest bezdomny i nie ma, dla kogo żyć. Podczas interwencji okazało się, że 42-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila.

Po sprawdzeniu policjanci ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez miejscowy sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Został on umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnego dnia trafił pod opiekę lekarzy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowiska
tel. 604-580-490