Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Data dodania: 19 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanego o kradzież 2 rowerów w Piechowicach. Okazało się, że 19-latek jeden z rowerów sprzedał na złom, a drugi przygodnie napotkanej osobie. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, nastolatek na początku maja br. ukradł w Piechowicach 2 rowery o łącznej wartości 1500 zł. Jeden z nich skradł swojemu znajomemu, z którym był na przejażdżce. Chłopak zabrał mu rower pod pretekstem naprawy, a gdy ten upomniał się o jego zwrot oświadczył, że ktoś włamał się do jego garażu. Po zatrzymaniu okazało się, że go sprzedał. Drugi z jednośladów ukradł z prywatnej posesji, a następnie oddał za opłatą na złom. Właściciele o kradzieży powiadomili Policję.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz na analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali 19-latka, jako podejrzewanego o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

Policjant z odzyskanymi rowerami