Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja motorowerów i pasera

Data dodania: 21 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Rutynowa kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów ujawniła cały szereg przestępstw. Zatrzymany 22 – latek, kierował skradzionym motorowerem. Pojazd kupił bez żadnych dokumentów od 17 – latka, który okazało się, że go ukradł. Młodszy z mężczyzn ma na koncie też kradzież innego motoroweru. Obaj zatrzymani, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z głogowskiej komendy powiatowej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Szybko okazało się, że 22 – latek nie tylko nie posiada żadnych uprawnień do kierowania tym pojazdem, ale i również żadnych dokumentów pojazdu i dowodu jego ubezpieczenia. Funkcjonariusze ustali również, że motorower, którym się poruszał, jest kradziony.

Mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności w tej sprawie doprowadziły do ustalenia, że motorower simson o wartości 2,5 tys. złotych został przez niego kupiony od 17 – letniego mieszkańca gminy Kotla za 200 złotych.

Sprzedający wkrótce został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Na terenie jego posesji funkcjonariusze odnaleźli jeszcze jeden skradziony motorower. 17 – latek przyznał się do kradzieży dwóch pojazdów na terenie miejscowości, w której mieszka. Ich właściciel wycenił wartość pojazdów na kwotę 4 tys. złotych.

22 – latek usłyszał zarzuty paserstwa, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi mu też kara grzywny. 17 – latkowi przedstawiono natomiast zarzut włamania i kradzieży. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Głogów)
Oficer Prasowy
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Galeria