Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja instrumentów muzycznych

Data dodania: 16 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradzione przez niego instrumenty muzyczne, które wyniósł z zabytkowego obiektu. Wartość zabranego mienia oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież instrumentów muzycznych. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec. Policjanci ustalili, że sprawca wszedł do zabytkowego pałacu, do jednej z mieszczących się tam sal muzycznych i zabrał instrumenty - między innymi skrzypce i kornet. Jego łupem padły też różne urządzenia. Łącza wartość zrabowanego mienia to blisko 12 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bardzo szybko ustalili, że związek z tą sprawą może mieć bardzo dobrze im znany 26-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna niemalże natychmiast został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, gdzie złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując miejsce ukrycia zabranych rzeczy. Mienie w stanie nienaruszonym już niebawem zostanie przekazane właścicielowi.

26-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. W tej sprawie usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
st. sierż. Marta Kubiak
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości