Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony sprzęt

Data dodania: 7 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Najczęściej to osoby, które padły ofiarą kradzieży zgłaszają się do policjantów. Tym razem to policjanci zgłosili się do osób, którym skradziono sprzęt elektroniczny o wartości ponad 4 tys. złotych. Sprawca kradzieży był już wtedy w rękach mundurowych, a właściciele odzyskali swoją własność. Sprawcom grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z komendy miejskiej patrolując ulice wrocławskiego Ołbina zauważyli szybko maszerującego mężczyznę, który kierował się w stronę lombardu. Postanowili spytać o powód takiego zachowania. Zwłaszcza, że 26-latek był im znany z wcześniejszych interwencji.

Mężczyzna trzymał w ręku dwa tablety. Przyznał się policjantom, że wszedł w ich posiadanie nielegalnie. Kilkanaście minut wcześniej zabrał je z jednej z siłowni, mieszczących się w rejonie Starego Miasta. Wywiadowcy udali się do siedziby firmy, aby sprawdzić, czy faktycznie doszło tam do kradzieży.

Pracownicy byli bardzo zaskoczeni, kiedy policjanci przynieśli im tablety, które powinny znajdować się na terenie obiektu. Jedna z pracownic oświadczyła, że pamięta jak młody człowiek wszedł do siedziby firmy i podając się za gościa hotelowego wykazywał zainteresowanie tabletami.

Gdyby nie działania policjantów, prawdopodobnie zorientowano by się o kradzieży wiele godzin później, a i odzyskanie utraconych przedmiotów byłoby o wiele trudniejsze. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, który będzie mógł wymierzyć karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria