Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał kościelne skarbonki

Data dodania: 20 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie skarbonek w kościołach. Policjanci przedstawili mu zarzuty 6 kradzieży w kościołach na terenie miasta i powiatu głogowskiego. To nie jedyne przestępstwa na jego koncie. Podejrzewany jest również o liczne kradzieże sklepowe. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży na terenie kościołów doszło w okresie od 5 do 12 maja br. Najczęściej sprawca działał w ten sposób, że pozostawał w kościele do momentu jego zamknięcia. Ukrywał się w budynku lub wykorzystywał moment, kiedy nikogo nie było w pobliżu. Wtedy 24 – latek włamywał się do skarbonek i zabierał pieniądze. Dokonywał również uszkodzeń drzwi i okien, kiedy nie mógł się wydostać w inny sposób z budynku kościoła. W każdym przypadku jego łupem padała najczęściej kwota około 200 złotych. W jednym z kościołów usiłował ukraść laptopa i tablet, ale spłoszony zdołał zabrać tylko pendriv’a.

Informacje o kradzieżach, usiłowaniach kradzieży i uszkodzeniach, jakie otrzymali policjanci, pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który nie ma stałego miejsca pobytu i jest bezdomny. 24 – latek podejrzewany był również o liczne kradzieże sklepowe na terenie miasta. Został zatrzymany przez patrol policyjny. Usłyszał aż 11 zarzutów włamań i kradzieży. W sześciu przypadkach były to włamania i kradzieże w kościołach. Pozostałe to sklepowe o wartości ponad 3 600 złotych.

Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452