Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywaczy - jeden z podejrzanych ma na koncie liczne kradzieże

Data dodania: 7 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci otrzymali informację, że dwóch sprawców próbuje włamać się do sklepu na terenie gminy Chojnów. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców. Drugi zdążył się oddalić, jednak nie na długo, bo po kilku godzinach został namierzony przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego z Chojnowa. 36 i 37-latek usłyszeli już zarzuty. Ponadto młodszy z mężczyzn miał na swoim koncie jeszcze szereg innych przestępstw. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o tym, że dwóch sprawców próbuje włamać się do jednego ze sklepów na terenie gminy Chojnów. Na miejsce niezwłocznie pojechali funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców, który próbował dostać się do środka, poprzez wyginanie drzwi rozsuwanych za pomocą łomu. Natomiast drugi ze sprawców, jak tylko zobaczył w oddali radiowóz policyjny, natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia.

Jego szczęście nie trwało zbyt długo, bo już po kilku godzinach został zatrzymany przez funkcjonariuszy Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie. Zważywszy na szybką interwencję Policji sprawcy nie osiągnęli swojego zamiaru. W wyniku zdarzenia zostały uszkodzone drzwi oraz szyba sklepu.

37-letni mieszkaniec powiatu legnickiego usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Ponadto policjanci pionu kryminalnego udowodnili drugiemu ze sprawców, 36- letniemu mieszkańcowi gminy Chojnów szereg innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał już 9 zarzutów. Odpowie między innymi za kradzieże z włamaniem do sklepów, aptek, stacji paliw, garażu i pomieszczenia gospodarczego, których dopuścił się w ostatnim czasie na terenie Chojnowa i gminy Chojnów oraz za podpalenie dwóch pojazdów.

Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 150 tys. zł. Część skradzionego mienia już odzyskano.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504-798-649

 

Galeria