Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradziony przez niego motorower

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Do policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez milickich funkcjonariuszy mężczyzna, podejrzany o włamanie do pomieszczenia gospodarczego w jednej z miejscowości. Łupem sprawcy padł motorower o wartości tysiąca złotych. Odzyskany jednoślad trafił w ręce właściciela. Włamywaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

12 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został powiadomiony o włamaniu, do jakiego doszło w miejscowości Trzebicko. Okazało się, że nieznany sprawca poprzedniej nocy uszkadzając kłódkę zabezpieczającą drzwi, wszedł do wnętrza pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł motorower. Straty  w wyniku tego włamania oszacowano na kwotę tysiąca złotych.

Na podstawie poczynionych w tej sprawie przez policjantów ustaleń, jeszcze tego samego dnia znane były dane włamywacza. 39-letni mieszkaniec gminy Cieszków został zatrzymany w godzinach popołudniowych w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przeszukali jego posesję i w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli skradziony motorower. W związku z tym zatrzymany został przewieziony do Komendy Policji w Miliczu, gdzie do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w policyjnym areszcie. Odzyskany przez policjantów pojazd zwrócono właścicielowi.
Trwa postępowanie w tej sprawie. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
nadkom. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830