Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

Data dodania: 14 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Ziębiccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do mieszkania. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń zabrał z wnętrza metalowe elementy z pieca. Swój łup złodziej chciał sprzedać w punkcie skupu złomu. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie policjanci z Ziębic otrzymali zgłoszenie, że ktoś wybił szybę w mieszkaniu budynku wielorodzinnego i prawdopodobnie coś z niego kradnie. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Po chwili zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który wiedząc, że mieszkanie stoi puste chciał z niego coś zabrać. Sprawca nie znalazł jednak w nim nic wartościowego, dlatego zadowolił się metalowymi elementami z pieca.

Jak ustalili policjanci swój łup mężczyzna chciał sprzedać w skupie złomu, ale w niedziele są one nieczynne. Schował więc zdobycz w jego pobliżu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany został zatrzymany, a skradzione elementy odzyskane.

24-latek jest znany policjantom, gdyż to nie pierwsze przestępstwa na jego koncie. Był już karany za podobne czyny w przeszłości.

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec
tel. 608-086-826

 

Powiązane wiadomości