Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali mienie o wartości ponad 100 tys. zł

Data dodania: 17 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z Oławy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania. Łupem sprawcy padły m. in. skutery, rowery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Funkcjonariusze odzyskali już mienie o wartości przekraczającej 100 tys. zł. O dalszym losie 23-latka zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z oławskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Okazało się, że pojazd został skradziony 12 kwietnia na terenie powiatu brzeskiego. Wobec powyższych okoliczności mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W wyniku wspólnych działań policjantów służby kryminalnej i funkcjonariuszy prewencji, ustalono iż zatrzymany 23-latek kilka dni wcześniej dokonał włamań i kradzieży na terenie powiatu brzeskiego. Jego łupem padły rowery, dwa skutery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany (niwelator, pompa). Skradzione przedmioty policjanci odzyskali w wyniku sprawdzenia pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania podejrzanego. Wartość odzyskanego mienia przekroczyła 100 tys. złotych.

Ponadto, w trakcie czynności procesowych z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. ukradł z oławskiego supermarketu noże kuchenne i wkrętarki. Część skradzionego ze sklepu mienia policjanci również odzyskali.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

 

Galeria