Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza, zanim pokrzywdzona powiadomiła o przestępstwie

Data dodania: 5 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Kowar, który został zatrzymany przez policjantów z powiatu jeleniogórskiego, a podejrzanemu o kradzież z włamaniem do budynku. Łupem sprawcy padły rury miedziane oraz dwa klasery ze znaczkami. Kiedy pokrzywdzona zgłosiła się do komisariatu powiadomić o przestępstwie, okazało się, że mężczyzna podejrzewany o ten czyn został już zatrzymany wraz ze skradzionymi albumami, a policjanci ustalali właściciela.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z domów.

31 października 2016 roku około godziny 15.20 policjanci na drodze z Kowar do Kostrzycy zwrócili uwagę na idącego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i nagle przyspieszył. Mundurowi rozpoznali go, ponieważ w tym roku 31-latek dopuścił się w Kowarach serii przestępstw przeciwko mieniu. Były to kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na klasery ze znaczkami, które niósł mężczyzna. Podejrzewali, że mogły one pochodzić z przestępstwa. Policjanci postanowili sprawdzić pochodzenie tych przedmiotów. Kiedy funkcjonariusze rozmawiali z nim w komisariacie, zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o kradzieży z włamaniem do jej domu w Kowarach. Okazało się, że łupem złodzieja padły dwa klasery ze znaczkami oraz kilkanaście rur miedzianych. W tej sytuacji 31-latek przyznał się do tego włamania i oświadczył, że skradzione rury zdążył sprzedać w jednym ze skupów złomu.

Mieszkaniec Kowar został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
st. asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Powiązane wiadomości