Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza – wpadł gdy wychodził ze sklepu z „fantami”

Data dodania: 10 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z Wałbrzycha na gorący m uczynku zatrzymali włamywacza, który właśnie z „fantami” wychodził ze sklepu. Sprawca włamał się do sklepu odzieżowego. Okazało się, że mężczyzna ma na sowim koncie jeszcze inne przestępstwa. Usłyszał pięć zarzutów i grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy na terenie Wałbrzycha. Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu odzieżowego w centrum miasta. Natychmiast skierował tam patrol, który szybko dotarł na miejsce i od razu ujął sprawcę tego przestępstwa.

57-letni mężczyzna wybił szybę w drzwiach sklepowych i z wnętrza wynosił odzież oraz inne akcesoria wartości blisko 1500 złotych. Wychodząc wpadł prosto w ręce policjantów. Całość skradzionego mienia funkcjonariusze odzyskali i przekazali właścicielce sklepu.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci na bazie materiałów dowodowych zgromadzonych w innych tego typu sprawach udowodnili podejrzanemu jeszcze trzy usiłowania kradzieży oraz kolejne włamanie. 57-latek łącznie usłyszał aż pięć zarzutów.

Za wszystkie swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995

nadkom. Krzysztof Zaporowski