Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza

Data dodania: 27 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

24-letni mężczyzna, który próbował włamać się do jednego z niezamieszkałych budynków mieszkalnych wpadł w ręce funkcjonariuszy z powiatu zgorzeleckiego. Ponadto mundurowi ustalili, że podejrzany tydzień wcześniej włamał się również do tego samego budynku skąd ukradł rower, pompę wodną oraz różnego rodzaju narzędzia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W godzinach porannych zawidowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznana osoba przebywa na terenie jednej z posesji w miejscowości Bierna i może ona dokonywać kradzieży. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce, by to sprawdzić. Po przybyciu okazało się, że nieznanego wówczas mężczyznę spłoszył chwilę wcześniej zgłaszający i złodziej nie zdążył ukraść przygotowanych przez siebie przedmiotów.

Policjanci już kilka godzin później ustalili miejsce pobytu i zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Sulików, który usiłował się włamać do tego obiektu mieszkalnego.

Funkcjonariusze udowodnili też mężczyźnie włamanie do tego właśnie budynku tydzień wcześniej. Jego łupem padł wtedy rower, pompa wodna i inne drobne narzędzia.

Zatrzymany 24 -latek usłyszał już zarzuty za popełnione czyny, za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec
sierż. szt. Mariola Kowalska
tel. 606-778-294

nadkom. Krzysztof Zaporowski