Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali włamywacza

Data dodania: 21 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gm. Paszowice. Jak ustalili policjanci z jaworskiej komendy mężczyzna włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Wiatrowa skąd skradł piłę spalinową. Ponadto okazało się, że na przełomie marca i kwietnia włamał się jeszcze do pomieszczeń innego sąsiada. Wówczas, oprócz różnych narzędzi skradł także paliwo. Teraz podejrzany stanie przed sądem.

Zawiadomienie o włamaniu do jednego z pomieszczeń gospodarczych w Wiadrowie policjanci otrzymali w minioną niedzielę, 16 kwietnia br. Sprawca wykorzystując czasową nieobecność właściciela posesji, wyłamał zabezpieczenia w drzwiach wejściowych. Następnie z wnętrza skradł piłę spalinową.

Funkcjonariusze zajmujący się tym przestępstwem na podstawie uzyskanych informacji wytypowali mężczyznę podejrzanego o jego dokonanie, zaledwie trzy dni po otrzymanym zgłoszeniu. Włamywacz został namierzony i zatrzymany w środę 19 kwietnia. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec gm. Paszowice, który w przeszłości był już karany za tego typu czyny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że włamanie i kradzież piły to nie jedyny „grzech” jaki miał na sumieniu 23-latek. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie także włamanie do pomieszczenia gospodarczego innego sąsiada. Tam jego łupem padły nie tylko narzędzia, lecz również paliwo. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Policjanci z jaworskiej komendy ustali również, gdzie znajduje się część utraconego mienia. Funkcjonariusze odnaleźli je w jednym z mieszkań na terenie Jawora.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione czyny przed sądem. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

Galeria