Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali trzech nastoletnich złodziei na gorącym uczynku

Data dodania: 8 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem nastoletnim mieszkańcom Wałbrzycha, którzy zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do altanek na terenie miasta. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy odzyskali skradzione mienie o wartości ponad tysiąca złotych, które niebawem wróci do właścicieli.

Do wszystkich zdarzeń doszło jednej nocy na terenie ogródków działkowych przy ul. Tunelowej w Wałbrzychu. W przypadku pierwszej kradzieży z włamaniem sprawcy po zerwaniu skobla w drzwiach, dostali się do altanki, z której wynieśli rower, nożyce elektryczne, piłę tarczową i podkaszarkę. Chwilę później wyważyli drzwi kolejnej altanki i ukradli z niej farby w sprayu. Ponadto dwa inne domki działkowe zdemolowali, nie znajdując nic wartościowego w środku.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po otrzymaniu sygnału o znajdujących się na terenie działek włamywaczach niezwłocznie udali się na miejsce i po przyjeździe zatrzymali złodziei na gorącym uczynku przestępstwa. Rabusie uciekali ulicą Gdyńską. Pierwszy z nich posiadał przy sobie elektronarzędzia, drugi reklamówkę ze sprayami, a trzeci jechał na skradzionym rowerze.

Przestępcy to młodzi mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Wszyscy staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali w całości i niebawem wróci ono do właścicieli.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995

 

Galeria