Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawców włamań do altan ogrodowych i piwnic. Odzyskali część skradzionego mienia

Data dodania: 14 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o 7 włamań do piwnic i altan ogrodowych oraz o 2 kradzieże - roweru i motoroweru. Jeden ze sprawców to 16-latek poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze, drugi to 34 - letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic karany za przestępstwa narkotykowe i inne. Łupem sprawców padło mienie m. in. takie jak elektronarzędzia, jednoślady, żywność czy sprzęt wędkarski. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia - rower i motorower o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem 34 - latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w lutym br. dokonali 7 włamań do altan ogrodowych i i piwnic w Jelczu-Laskowicach oraz 2 kradzieży – roweru i motoroweru. Jednym ze sprawców okazał się 16 - letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, aktualnie przebywający w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze, drugi to 34 - letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i inne.

Podejrzani włamali się w sumie 7 razy do piwnic i do altan ogrodowych. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, artykuły gospodarstwa domowego, żywność i inne rzeczy. Mężczyźni ukradli także dwa niezabezpieczone jednoślady: rower i motorower, których łączna wartość wynosiła blisko 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali oba pojazdy.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałego mienia oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności popełnionych przestępstw. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie, natomiast dorosłemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo