Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia 16-latka, który doznał urazu kręgosłupa

Data dodania: 2 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie nastolatka. Napastnicy bez najmniejszego powodu przewrócili chłopca na ziemię i zaczęli go kopać po całym ciele, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia. Nieletni trafił do szpitala z urazem kręgosłupa. Mężczyznom za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Matka chłopca złożyła zawiadomienie o pobiciu syna przez dwóch nieznanych sprawców. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło na osiedlu Sobieskiego w Oławie pod koniec czerwca br. 16-latek przyjechał na wakacje do rodziny. Chłopiec przebywał w towarzystwie swoich rówieśników. Przechodząc jedną z osiedlowych ulic, nastolatkowie zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na ławce, którzy bez powodu zaczęli zwracać się do nich wulgaryzmami. Uwaga jednego z nieletnich, proszącego aby dano im spokój wyzwoliła w mężczyznach agresję. Napastnicy przewrócili chłopca na ziemię i zaczęli kopać go po całym ciele. Nastolatek trafił do szpitala z urazem kręgosłupa.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli czynności w celu zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili rysopisy podejrzanych, sprawdzili dostępny monitoring, a także przesłuchali świadków zdarzenia.

Funkcjonariusze wykonali także szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na wytypowanie, a następnie zatrzymanie obu sprawców pobicia 16-latka. Okazało się, że są nimi mieszkańcy Oławy w wieku 26 i 31 lat. Jeden z nich był już karany w przeszłości m.in. za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.

Podejrzanym przedstawiono zarzut pobicia nieletniego. Obaj przyznali się do popełnienia czynu, za który grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497