Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodu i odzyskali auto

Data dodania: 11 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z powiatu oławskiego zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież auta. Pojazd został odzyskany, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież samochodu grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo jeden z nich odpowie za prowadzenie skradzionego samochodu znajdując się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo - interwencyjnego z Komisariatu w Jelczu-Laskowicach usłyszeli komunikat o kradzieży auta podawany przez dyżurnego. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta. Tam też funkcjonariusze spotkali się z właścicielem pojazdu, który opisał im wszystkie istotne okoliczności dotyczące kradzieży, między innymi przyznał, że zostawił auto otwarte z kluczykami w środku.

Prowadząc w tej sprawie dalsze działania policjanci zauważyli, jak na parking na jednym z osiedli wjeżdża pojazd odpowiadający opisem skradzionemu samochodowi. Funkcjonariusze podeszli do auta, w którym oprócz kierowcy znajdował się jeszcze pasażer. W trakcie rozmowy z policjantami 22 i 28 - latek przyznali się do kradzieży. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest nietrzeźwy.

Podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzut kradzieży, za który grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednemu z mężczyzn dodatkowo przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497