Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju w ciągu 2 godzin od zgłoszenia

Data dodania: 29 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy mundurowi na postawie zebranych informacji ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Napastnik zaatakował mężczyznę i ukradł mu telefon komórkowy. Podczas zatrzymania przy podejrzanym policjanci znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa oraz środki odurzające. Za przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zgłosił się młody mężczyzna, który zawiadomił o tym, że kilka godzin wcześniej został zaatakowany i skradziono mu telefon komórkowy. Natychmiastowe ustalenia i dobre rozpoznanie policjantów skutkowało szybkim zatrzymaniem sprawcy. Mężczyzna podejrzewany o popełnienie rozboju był w rękach funkcjonariuszy już w ciągu 2 godzin od momentu złożenia zawiadomienia przez pokrzywdzonego.

Przy 30-letnim mieszkańcu Bolesławca policjanci znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Wartość odzyskanego mienia to 800 złotych. Dodatkowo mundurowi ujawnili też środki odurzające. Test przeprowadzony przez technika kryminalistyki potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana.

O losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Zatrzymany sprawca rozboju