Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniami do domków jednorodzinnych w Szczawnie-Zdroju

Data dodania: 2 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji V w Wałbrzychu i odpowie za kradzieże z włamaniami do domków jednorodzinnych w Szczawnie-Zdroju. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

Blisko dwa tygodnie temu wałbrzyscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego w Szczawnie-Zdroju. Wtedy to złodziej po uprzednim uszkodzeniu drzwi dostał się do jego wnętrza i ukradł biżuterię o łącznej wartości około 900 złotych. Policjanci kryminalni realizując informacje własne ustalili, że za przestępstwem może stać 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Kontynuując czynności operacyjne funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali sprawcę w Wałbrzychu.

W toku wykonanych czynności procesowych policjanci udowodnili podejrzanemu dokonanie kolejnych dwóch włamań do domków jednorodzinnych w Szczawnie-Zdroju. Pierwsze miało miejsce 13 stycznia tego roku, a kolejne 12 dni później. Z pomieszczeń zniknął wtedy m. in. sprzęt budowlany o łącznej wartości 4280 złotych.

Wałbrzyszanin usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za kratami więzienia może spędzić teraz 10 lat. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria