Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali samochód

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. W trakcie czynności mundurowi odzyskali też pojazd, który padł łupem przestępcy. Sprawca jest dobrze znany policji ze swojej działalności przestępczej. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie, jadąc do sąsiedniej jednostki, w pojeździe przejeżdżającym obok zauważyli mężczyznę poszukiwanego w związku z kradzieżą samochodu osobowego. Mężczyzna został zatrzymany. To 34-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec. W trakcie czynności policjanci znaleźli kluczyki do pojazdu, który podejrzany ukradł w dniu 3 czerwca br. na terenie Bolesławca.

W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, gdzie 34-latek ukrył auto pochodzące z przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Dodatkowo popełnił jeszcze jedno przestępstwo. Poruszając się skradzionym pojazdem, nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, ponieważ ma na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu. Odzyskany pojazd został zwrócony właścicielowi.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

 

Samochód osobowy odzyskany przez policjantów