Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja - podejrzany trafił do zakładu karnego na 11 lat

Data dodania: 7 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Na jego koncie są kradzieże i kradzieże z włamaniami, których dokonał w ostatnich tygodniach na terenie miasta. 37-latek był także osobą poszukiwaną i skazaną przez sąd prawomocnymi wyrokami za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 11 lat.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie Wałbrzycha zgłoszenia na temat włamań oraz kradzieży, policjanci pierwszego komisariatu wytypowali ich potencjalnego sprawcę, a następnie zatrzymali go na terenie miasta. Okazał się nim poszukiwany i ukrywający się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości 37-letni wałbrzyszanin.

W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie trzech przestępstw w poprzednim miesiącu. Mieszkaniec Wałbrzycha 21 października po wybiciu szyby w jednej z firm usiłował dostać się do jej wnętrza, jednak zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż w budynku uruchomił się alarm, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Tydzień później 37-latek dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 3,5 tysiąca złotych w jednym z wałbrzyskich hoteli, a w dniu zatrzymania portfela i telefonu komórkowego o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych.

Podczas dalszych działań policyjnych mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Funkcjonariusze ustalili, że wałbrzyszanin był karany za podobne przestępstwa, m.in. kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz rozbój, dlatego trafił już za kraty Aresztu Śledczego w Świdnicy, a następnie do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 11 lat. Kara ta na pewno ulegnie wydłużeniu ze względu na kolejne działania przestępcze podejrzanego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Powiązane wiadomości