Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza - mężczyzna usłyszał łącznie 17 zarzutów

Data dodania: 6 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Przy wsparciu policjantów komendy powiatowej w Kamiennej Górze, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w tym roku wielokrotnie dokonał kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego samochodów ciężarowych. Złodziej na swoim koncie ma także włamania do domku jednorodzinnego oraz domku letniskowego, a także altanek ogrodowych. Teraz za wszystkie przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Sprawca w ręce policjantów wpadł podczas kontroli drogowej na terenie Kamiennej Góry. Działania operacyjne przeprowadzone przez boguszowskich funkcjonariuszy pozwoliły na postawienie 25-latkowi łącznie 17 zarzutów związanych z włamaniami do pojazdów, domów wolnostojących oraz altanek. Mężczyzna do przestępczego procederu obrał sobie dwie gminy - Czarny Bór oraz Boguszów-Gorce. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce na przełomie od stycznia do października tego roku.

Podejrzany między innymi włamał się do domku jednorodzinnego w Borównie, z którego ukradł agregat prądotwórczy, wielokrotnie kradł paliwo, w ilościach od kilkudziesięciu do kilkuset litrów, z zaparkowanych na terenie gmin Czarny Bór oraz Boguszów-Gorce samochodów ciężarowych i maszyn do robót ziemnych, a także jest odpowiedzialny za włamanie do domku letniskowego w Czarnym Borze oraz za trzy włamania do altanek.

Straty w tej sprawie oszacowano na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Podczas przeprowadzonego przez policjantów eksperymentu procesowego boguszowianin przyznał się do wszystkich czynów i wskazał miejsca ich popełnienia. Za kradzieże z włamaniami może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat. Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy odzyskali część skradzionego mienia.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria

Powiązane wiadomości