Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali rowerzystę, który kradł paliwo z samochodów

Data dodania: 9 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu młodemu mieszkańcowi Bolesławca, którego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży paliwa z pojazdów. Mężczyzna za pomocą wkrętarki uszkadzał zabezpieczenia i spuszczał z samochodów olej napędowy, który następnie przewoził w pojemniku schowanym w plecaku. Sprawca działał nocną porą. Jego łupem padło w sumie 80 litrów paliwa. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, którego kilkakrotnie mijali na mieście podczas nocnego patrolu. Cyklistą był 22-latek, dobrze znany policjantom z wcześniej dokonywanych kradzieży. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy sprawdzili co jest tego powodem. Okazało się, że w plecaku, który miał przy sobie przewoził bańki z kradzionym paliwem oraz wkrętarkę służącą do pokonania zabezpieczeń. Ustalono, że do kradzieży doszło w okolicach targowiska miejskiego w Bolesławcu, gdzie były zaparkowane pojazdy osobowe i ciężarowe. Łącznie sprawca skradł blisko 80 litrów paliwa.

22 - latek został zatrzymany. Zebrane przez policjantów materiały dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
st. sierż. Marta Kubiak
tel. 600 – 266 – 990