Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Wpadł, bo przeszedł przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Data dodania: 1 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nim niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna jest podejrzany m. in. o włamanie do sklepu jubilerskiego, gdzie straty wyniosły prawie 140 tys. euro. Poszukiwany wpadł po tym, jak przeszedł przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy w trakcie służby na terenie miasta podjęli interwencję w stosunku do pieszego, który przeszedł przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych sprawcy wykroczenia okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha poszukiwany jest przez Interpol i wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. 26-latek podejrzany jest o liczne przestępstwa popełnione na terenie Niemiec, m. in. o włamanie do sklepu jubilerskiego, gdzie straty wyniosły prawie 140 tys. euro.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie potwierdzono jego tożsamość. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie dowieziony do prokuratury.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzuchu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 - 427 - 014

 

Powiązane wiadomości