Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali poszukiwanego, który dodatkowo odpowie za włamanie

Data dodania: 1 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który włamał się i okradł jeden z miejscowych salonów fryzjerskich. Zatrzymany dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa przeciwko mieniu. Po zatrzymaniu, mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze gdzie odbywał będzie teraz karę pozbawienia wolności. Za włamanie grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do salonu fryzjerskiego. Zatrzymany dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek na początku października br. włamał się do jednego salonów fryzjerskich w Jeleniej Górze. Jego łupem padło 1200 złotych, które ukradł z metalowej kasetki. Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła o tym policję. 

Funkcjonariusze na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego oraz na analizy monitoringu miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali 35-latka, jako podejrzewanego o ten czyn. Niewykluczają, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Ponadto 35-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze celem doprowadzenia i osadzenia go w Areszcie Śledczym do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Jeleniogórzanin po zatrzymaniu trafił do Aresztu Śledczego. Za włamanie grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490