Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanych o wysadzenie bankomatu

Data dodania: 10 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Zatrzymanie dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę włamania do bankomatu - to efekt wytężonej pracy oleśnickich policjantów. O wysadzeniu bankomatu policjanci dowiedzieli się w środku nocy, a już kilka godzin później sprawcy tego czynu zostali zatrzymani. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Oleśnicy w 32 i 48 lat. Dodatkowo młodszemu z mężczyzn policjanci udowodnili 16 włamań i usiłowań włamań do sklepów i innych obiektów. Tym razem grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  w nocy z 7 na 8 października 2019 roku. Sprawcy uszkodzili bankomat. Pieniądze z urządzenia nie zostały skradzione lecz spowodowano straty o dużej wartości. Policjanci niezwłocznie podjęli szereg czynności, aby ustalić jak najwięcej szczegółów zdarzenia. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady. Do działań włączyli się policjanci zarówno pionu kryminalnego jak i pionu prewencji. Na miejsce skierowano również psa tropiącego. Dzięki wytężonej pracy policjantów jeden z mężczyzn podejrzewanych o ten czyn został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, a drugi kilka godzin później. Obaj mężczyźni w wieku 32 i 48 lat.

W trakcie dalszych czynności zatrzymani przyznali się, że wspólnie próbowali zniszczyć bankomat, aby ukraść z niego pieniądze, lecz nie byli w stanie pokonać wszystkich zabezpieczeń urządzenia. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Za ten czyn grozi im do 15 lat więzienia.

Dodatkowo oleśniccy kryminalni rozpoznali zatrzymanego 32-latka jako osobę, która została nagrana przez kamery monitoringu jako sprawca wielu włamań do sklepów. Włamania te miały miejsce w okresie od końca sierpnia do początku październiku na terenie Oleśnicy. Pierwsze włamanie jakiego dokonał miało miejsce na ulicy Okrężnej, gdzie z zakładu bukmacherskiego ukradł kasetkę z pieniędzmi, później włamywał się do sklepów spożywczych i wielobranżowych oraz lokalu gastronomicznego. Łącznie policjanci udowodnili zatrzymanemu 13 włamań oraz 3 usiłowania włamania. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów podczas przesłuchania w prokuraturze.

Źródło: KPP Oleśnica
mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

podinsp. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria