Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój w mieszkaniu – jeden z zatrzymanych tymczasowo aresztowany

Data dodania: 17 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Wdarli się do mieszkania, pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu telewizor. Polkowiccy policjanci zatrzymali w tej sprawie pięciu mężczyzn. Wśród zatrzymanych osób jest trzech paserów. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali w związku ze rozbojem jaki miał miejsce na 49-letnim mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Jak ustalili policjanci sprawcy wdarli się do mieszkania mężczyzny, pobili go, a następnie zabrali mu telewizor. Natychmiast podjęte działania w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Polkowic w wieku 22 i 29 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W   trakcie dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzech paserów oraz odzyskali skradziony telewizor. Ponadto funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia ustalili, że jeden z zatrzymanych do rozboju 29-latek ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa. Wszyscy już usłyszeli zarzuty za popełnione czyny – dwie osoby zarzuty rozboju, a trzy osoby zarzuty paserstwa.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec 29-latka, zatrzymanego za rozbój, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12, natomiast paserstwo do lat 5.

Źródło: KPP Polkowice
asp. szt. Daria Solińska
tel.600-229-096


nadkom. Krzysztof Zaporowski