Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój - mężczyźni trafili do aresztu

Data dodania: 10 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Napastnicy pobili i okradli pokrzywdzonego. Ich łupem padły pieniądze, którymi podzielili się po przestępstwie. Teraz grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mężczyzn wieku 24 i 25 lat, podejrzanych o rozbój. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło 1 lipca br. w Jeleniej Górze pod jednym z dyskontów spożywczych. Napastnicy spotkali pokrzywdzonego w sklepie, gdzie zauważyli w jego portfelu gotówkę. Po wyjściu zaczepili go, pobili, a następnie okradli. Ich łupem padło ponad 1300 zł. Skradzioną gotówką przestępcy podzielili się.

Pokrzywdzony o napadzie powiadomił Policję. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań oraz zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali podejrzewanych o ten czyn. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zatrzymanym za rozbój grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski