Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzież torebki. Sprawca wykorzystał fakt, że pokrzywdzona poszła zbierać jagody

Data dodania: 11 lipca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Kobieta zostawiła samochód i poszła zbierać jagody, a gdy wróciła zobaczyła wybitą szybę w aucie i brak pozostawionej wewnątrz torebki. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży policjanci z powiatu polkowickiego ustalili, a następnie po pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionych rzeczy i zwrócili je pokrzywdzonej. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemkowie ustalili i zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzież torebki z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie blisko 2 tys. złotych.

Zdarzenie miało miejsce 8 lipca br., w rejonie drogi krajowej nr 12 na terenie gminy Przemków. Jak ustalili policjanci pokrzywdzona zostawiła swój samochód poszła zbierać jagody. Gdy wróciła stwierdziła, że w jej aucie jest wybita szyba, a z wnętrza skradziono jej torebkę, którą niestety pozostawiła w widocznym miejscu.

Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu miejscowi policjanci zajęli się sprawą i rozpoczęli działania poszukiwawcze za sprawcą tego włamania. Następnie m.in. na podstawie zebranych informacji wytypowali osobę, która mogła dopuścić się tego przestępstwa.

Tego samego dnia podczas patrolu jednej z ulic miasta został on zauważony przez funkcjonariuszy. Na widok policjantów zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Policjanci przy mężczyźnie znaleźli skradziony portfel, a torebkę odnaleźli i zabezpieczyli porzuconą na terenie leśnym kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. Odzyskane mienie funkcjonariusze zwrócili już pokrzywdzonej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a to przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600-229-096