Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o włamania do piwnic

Data dodania: 13 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Działania policjantów z oławskiej komendy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o włamania do piwnic. Łupem sprawcy padły rowery i elektronarzędzia. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku dwóch mieszkańców Oławy zgłosiło włamania do swoich piwnic, z których nieznany wówczas sprawca ukradł dwa rowery i elektronarzędzia w postaci wiertarki i szlifierki kątowej. Dyżurny po zebraniu niezbędnych informacji wysłał na miejsce zdarzenia patrol policji, który potwierdził zgłoszenia. Na miejscu przestępstwa pracowali także funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy m.in. zabezpieczyli ślady i rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami na temat tych zdarzeń.

Dzięki dodatkowym ustaleniom i działaniom funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego, wytypowano podejrzanego. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Oławy. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, gdzie po sprawdzeniu, policjanci zabezpieczyli skradzione elektronarzędzia.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów. Za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497