Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem noża

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Sprawca zranił nożem rękę pokrzywdzonego. Legniczanin wpadł w ręce funkcjonariuszy krótko po tym, jak napadł na 21-latka i próbował ukraść mu 100 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy przy ulicy Kominka w Legnicy. Do mężczyzny stojącego przed dyskoteką w pewnym momencie podszedł 21-latek, który trzymając w ręce nóż, zażądał od niego pieniędzy w kwocie 100 złotych. Kiedy pokrzywdzony nie zgodził się, sprawca zaczął wymachiwać nożem raniąc go w rękę. Na pomoc zranionemu mężczyźnie ruszyli koledzy, którzy stanęli w jego obronie. Dzięki zdecydowanej ich postawie, napastnik wycofał się. Jeden z mężczyzn zauważył przejeżdżający radiowóz i natychmiast udał się w jego kierunku, aby powiadomić o tym fakcie policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy natychmiast zareagowali i zatrzymali sprawcę. Napastnikiem okazał się być 21-letni mieszkaniec Legnicy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649