Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie pożaru w kamienicy - trafił do aresztu na 3 miesiące

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W nocy 2 września br. służby interweniowały w związku z pożarem, do którego doszło w jednej z kamienic na wrocławskim Ołbinie. Policjanci prowadzili od tego czasu intensywne czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia, jak również dotarcia do sprawcy przedmiotowego czynu. Mężczyzna podejrzany o podpalenie został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin kilka dni po pożarze. Usłyszał już zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Przez kilka dni policjanci nieprzerwanie prowadzili szeroko zakrojone działania operacyjne mające na celu jak najszybsze namierzenie sprawcy tego przestępstwa i jednocześnie czuwali stale nad bezpieczeństwem mieszkańców budynku, w którym doszło do podpalenia. Zatrzymanie mężczyzny było tylko kwestią czasu i nastąpiło 8 września br. Podpalaczem okazał się  33 - latek, który był kompletnie zaskoczony interwencją policjantów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut  sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.  Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy kamienicy podziękowali policjantom z komisariatu na wrocławskim Ołbinie za profesjonalne działania i szybkie zatrzymanie podpalacza.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
693 – 403 – 817