Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o napad na pracownika ochrony na budowie

Data dodania: 12 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na policję zadzwonił pracownik ochrony i zgłosił, że go napadnięto. Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszynka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. W wyniku przeprowadzonych działań podejrzany został namierzony i zatrzymany. Trafił już do aresztu. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

64-letni pracownik ochrony opowiedział policjantom o przebiegu zdarzenia. Kończył właśnie służbowy obchód terenu budowy, gdy podszedł do niego nieznany mu mężczyzna. Zapytał go, gdzie jest osoba sprzątająca, ponieważ chce jej pomóc. Ochroniarz odmówił i poprosił przybysza o opuszczenie terenu budowy, ponieważ nieupoważnione osoby nie mają na nią wstępu. Mężczyzna w dalszym ciągu nie chciał odejść i zaczął być agresywny - wywiązała się szarpanina. W pewnym momencie 64 - latek zauważył, że mężczyzna trzyma w ręku nóż. Wytrącił mu ostrze, w odwecie - sprawca użył gazu łzawiącego w aerozolu.

Zgłaszający już po zdarzeniu stwierdził, że z jego pomieszczenia służbowego skradziono telefon oraz portfel. Na miejsce przyjechał również kierownik budowy, który dokładnie sprawdził, jakich brakuje sprzętów. Straty zostały określone na blisko 9 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Wrocław Grabiszynek prowadząc w tej sprawie intensywne działania poszukiwawcze za sprawcą namierzyli podejrzanego po czterech dniach od zdarzenia. 37-latek został zatrzymany. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił ponadto na postawienie mu zarzutu kradzieży z lombardu, dokonanej wcześniej, skąd jego łupem padły pieniądze i biżuteria.

Mężczyzna odpowie za kradzież oraz kradzież rozbójniczą. Wobec 37 - latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozić mu teraz może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817