Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe

Data dodania: 5 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Za liczne kradzieże w sklepach, odpowie przed sądem młody mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego. Sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników, kradł wyroby alkoholowe oraz produkty tekstylne i spożywcze z marketów. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami z Boguszowa - Gorc, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe. Do zatrzymania 19 – latka doszło w jednym z mieszkań na terenie Boguszowa – Gorc.

Na ślad podejrzanego policjanci wpadli na podstawie prowadzonych działań operacyjnych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna w lutym i marcu tego roku, wykorzystując nieuwagę pracowników kradł wyroby alkoholowe oraz produkty tekstylne i spożywcze z marketów zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu wałbrzyskiego.

W trakcie czynności procesowych, prowadzonych również z udziałem zatrzymanego mężczyzny, podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. 19 - latek stanie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wałbrzych)