Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu i odzyskali pojazd

Data dodania: 22 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu oraz kradzież paliwa. Funkcjonariusze odzyskali utracone auto, które zostanie teraz przekazanie pokrzywdzonemu. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje natomiast sąd. Kara, jaka może mu grozić, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie podczas nocnego patrolu zatrzymali samochód, którym poruszał się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Jak ustalono, kierowca kilka minut wcześniej ukradł paliwo na stacji.

W wyniku dalszych działań policjanci ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna ma na swoim koncie również włamanie do samochodu i jego kradzież. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że samochód którym jechał 31-latek pochodzi z przestępstwa, do którego doszło na terenie powiatu jeleniogórskiego 12 maja br. na jednym z osiedlowych parkingów. Odzyskany pojazd zostanie teraz przekazany właścicielowi.

Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży paliwa, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria